Kazalar ve hatalar biz insanlar içindir. Fakat bazen hataları kazaları kendi elimizle yaparız belki biz de suç olmaz ama karşı tarafın hatası yüzünden bizim canımız yanabilir. Bende öyle bir şey oldum diyebilirim karşı tarafın hatası yüzünden kaza yapan ve kaza da yaralanan ben oldum.
 
 Bugün işten geldikten sonra biraz canım sıkıldı motorsiklet ile dolaşayım dedim ve kaza yaptım daha doğrusu karşı taraf yüzünden yaptım görenler de söyledi çünkü bende suç olmadığını zaten yoktu da çünkü 2. vitesle yavaş yavaş gidiyordum. Allah'a şükürler olsun ki  çok bir şeyim yok ayağımda ve kolumda bir kaç sıyrıklar var bir de omuzum ağrıyor  yazmakta dahi zorluk çekiyorum. Yarın bir ortopedi doktoruna gideceğim. Dediğim gibi kazalar biz insanlar içindir fakat karşı taraf hem kazaya sebep olup hemde hiç arkasına bile bakmadan kaçtığı zaman insanın canı çok yanıyormuş yaşayınca öğrenmiş oldum. Sanki ben kendisinden şikayetçi olacağım. Yere düştüğümde benim kaza yapmama neden olan amca kaldırıyor sandım ama adamın yerinde yeller esiyordu , ben düştüğümde hiç arkasına bile bakmadan hızlı bir şekilde kaçmış arabasıyla.
 
 Bu tür insanlar yüzünden , genelleme yapmıyorum ama insanlara olan güvenimi kaybediyorum.İnsan en azından gelir bir yardım eder insan canı bu kadar mı ucuz anlam verebilmiş değilim korktu desek kazayla insan da ölüyor olabilir yani sonuçta istenmeden yapılan bir şey bu. Amcanın kaçtığını duyunca çok üzüldüm açıkçası ama demek ki onunda vicdanı o kadarmış ben Allaha havale ettim.
 
Arkadaşlar bazı arkadaşlar şöyle diyebilir. Banane kardeşim senin kaza yaptığından anlatacak bir şey mi yok başka diyebilir. Bunu burada anlatma nedenim, kimseye akıl vermek değil yanlış anlamayın ama bu tür durumlarda kaçmayın yardımcı olan kaza yapan , yaralanan kişiye kaza ister sizin yüzünüzden olsun isterseniz siz suçsuz olun. Bir gün Rabbim göstermesin ama sizlerinde başına gelebilir. o yüzden duyarlı olalım lütfen.  
 
Yaptığım kazayı burada yazma nedenlerinden bir tanesi de Rabbim ömür verirde daha yaşarsam bundan 10 – 15 belki daha fazla bir süre sonra geçmişimde neler yaptığımı neler yaşadığımı bir anı olarak yazmak istedim. Rabbim kimseye göstermesin ve herkesi kazadan beladan korusun inşallah.

 

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.