Yaklaşık iki buçuk yıldır düzenli olarak blog yazıyorum ve hayatımın sonuna kadar, son nefesime kadar da yazmayı düşünüyorum. Belki klişe bir söz olacak ama yazmak,bir şeyler üretmek, insanlara bir nebzede olsa faydalı olabilmek beni o kadar mutlu ediyor ki bunu anlatmaya kelimeler yetmez. Belki yaptığım bu şey yani blog yazmak kimilerine göre boşa vakit harcamak, boşa vakit harcamak olsun onlara göre, ben böyle çok mutluyum.

Saatlerimi benim olmayan, geleceği belli olmayan diğer sosyal medya sitelerinde geçirmektense kendime ait olan bu yerde blogger’da geçiriyorum hem sosyal medya sitelerindeki gibi belli bir karaktere kadar paylaşım sınırı yok, hem de burası benim daha ne olsun. 🙂 Gün gelecek sosyal medya sitelerinde saatlerini hatta günlerini geçirenler o mecralarda boşa vakit harcadıklarını görecekler çünkü hiç bir sosyal medya sitesinin ne olacağı belli değil. Çünkü bugüne kadar bir çok sosyal medya sitesi açıldı ve belli bir süre sonra geri kapandı. İnsanoğlunun ihtiyaçları sınırsızdır, doyumsuzdur her zaman daha fazlasını ister. Sosyal medya sitelerinden belli bir süre sonra sıkılacaktır insanlar.
Tıpkı bu yazımda olduğu gibi diğer yazılarımda da saatlerce uğraştım. Özen gösterdim / gösteriyorum. Elimden geldiği kadar özgün olmaya çalışıyorum. Diğer sosyal medya sitelerindeki gibi hazır paylaşma butonlarına tıklayarak bir şeyler paylaşmıyorum ben bazı yazıların görsellerini bile kendim hazırlamaya çalışıyorum. Yazdığım Kişisel gelişim yazılarını bazen okuduğum kitaplardan bazen de hayat tecrübelerimden yola çıkarak yazıyorum.

Peki Ama Neden?

* Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Ticari amaç gütmeden yazıyorum. Elbette para kazanmak isterim fakat bu, yani blog yazarak para kazanmak benim için her zaman ikinci planda olmuştur.
* Bundan 5-10 yıl sonra hatta daha sonraki yıllarda, gençliğimde neler yapmışım, neler yazmışım gençliğimdeki düşüncelerim nasılmış bunları bir anı olarak kaydetmek istediğim için yazıyorum.
* Her şeyin internet ortamında olduğu günümüzde, internet ortamında kendime ait bir yer olmasını istediğim için yazıyorum.
* Milyonlarca çöp sitenin olduğu internet ortamında kendi bloğumun iyi yerlerde olması için elimden geldiği kadar özgün olmaya çalışıyorum.
* Yukarıda da söylediğim gibi yazmak, paylaşmak, paylaştığım yazıların insanlara faydalı olduğunu bilmek beni mutlu ettiği için yazıyorum.

Peki Bu Kadar Blog Ne Olacak?

İnternet ortamında milyonlarca blog var ve bu blogların bir çoğu çöp blog haline gelmiş durumda. Aslında olay burada başlıyor bu kadar çöp sitenin içinde kendi bloğumun iyi yerlerde olduğunu bilmek beni çok mutlu ediyor. Özgün olmaya çalışıyorum. Sağdan soldan kopyala yapıştır yaparak içerik paylaşmıyorum. Çünkü biliyorum ki özgün olmadığım sürece benim bloğum da zamanla çöp blog haline gelecek ve o yüzden kendi düşüncelerimi paylaşmaya çalışıyorum. Özgün olmaya çalışıyorum çünkü interneti kurtaracak olanlar özgün bloglar olacaktır.
 
Zaman gelecek insanlar sosyal ağlar  dan sitelerinden bıkacak, insanlar farklı arayış içine girecek, insanlar blog yazmaya başlayacaklar. yediden yetmişe bütün insanlar blog yazacak tabi bunu ben görebilir miyim bilmiyorum. İşte o zaman internet ortamında gerçekten çok faydalı bloglar olacak, evet şimdide çok faydalı bloglar var ama o zaman bu çöp blog dediğimiz blog türleri daha az olacak veya hiç olmayacak, insanlar daha bilinçli olacağı için çöp bloglar çok az olacak veya hiç olmayacak diyebiliriz.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.