Blog yazmanın en güzel yanlarından bir tanesi olan ve blog yazarları arasındaki etkileşimi güçlendiren bir şeydir mim. Mim nedir bilmeyenler için kısaca bahsetmek istiyorum. Blog yazarları arasında diğer blog yazarlarının düşüncesini öğrenmektir aslında. Şöyle ki; Örneğin ben Sosyal medyanın gençlere yararları veya sosyal medyanın zararları başlıklı bir makale yazdım ve diğer blog arkadaşlarımın da bu konularda neler düşündüğünü öğrenmek için yazı altında onları etiketleyerek ( bağlantı vererek ) bağlantı verdiğim kişilerin sosyal medyanın zararları hakkında neler düşündüğü ile ilgili bir yazı yazmalarını rica etmiş oluyorum. Mim kısaca budur.
En çok beğendiğiniz 15 kitap yazısında beni mimleyen çok değerli blog arkadaşım Sendenbendenbizden
blog sahibine beni yazısında mimlediği için çok teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar yazmaya çalışacağım.
En Çok Beğendiğim Kitaplardan Bazıları
Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bilmeyen arkadaşlarım için tekrar yazmak istiyorum. Ben, eskiden kitap okumayı hiç sevmezdim. Kitap okumayı, blog yazmaya başladıktan sonra sevmeye başladım. O yüzden okuduğum kitaplar içinde gerçekten çok beğendiğim kitaplarda oldu fakat bazılarını hiç ama hiç beğenmedim. O yüzden burada sadece beğendiklerimi kısaca yazacağım.

Adam Fawer – Olasılıksız

Kitap okumaya başladıktan sonra okuduğum en güzel kitaplardan ilki kesinlikle  Olasılıksız kitabı geliyor. Kitapta anlatılan olaylar çok dikkatimi çekmişti. Hani bir kitap okursunuz diğer sayfaya geçmek için sabırsızlanırsınız, merak edersiniz ya bu kitapta benim için işte tam böyleydi. Sanırım bu kadar çok ilgimi çekmesinin büyük bir nedeni de kitap içindeki kardeşlerden bir tanesinin Epilepsi hastası olmasıydı. Kitapla ilgili detaylı yorumumu okumak isterseniz  Adam Fawer Olasılıksız bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Hakan Günday – Daha

Okuduğum ve beğendiğim kitaplardan bir tanesi de Hakan Günday tarafından yazılmış olan ve konusu mükemmel ( bana göre ) olan kitaplardan bir tanesi, eğer farklı bir hayat hikayesi okumak isterseniz kesinlikle tavsiye ederim.
İlk sayfalarda olaylar biraz yavaş anlatsa da ilerleyen sayfalarda merak uyandırıyor ve böylece kitabı elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Kitapla ilgili yorumumu okumak isterseniz Hakan Günday Daha bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Salih Seçkin Sevinç – Her Şeyin Başı Blog

 Bu kitabı okuduktan sona blog yazmayı daha fazla sevmeye başladım. Kitap size blog yazmanın güzelliğinden ve neden blog yazmanız gerektiğini çok güzel bir şekilde anlatıyor. Kitabın sonunda başarılı blog yazarlarının blog yazarlığı ile ilgili başarıları var. İster blog yazın ister blog yazmayın bu kitabı mutlaka okuyun. İnanın bana okuduğunuz zaman iyi ki okumuşum diyeceğiniz bir kitap. Kitapla ilgili yorumumu okumak için   Salih Seçkin Sevinç Her Şeyin Başı Blog
bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Robert B. Cialdini – İkanın Psikolojisi

Bu kitabı özellikle çok sinirli kendine hakim olmayıp her zaman insanları kıran,insanları ikna etme konusunda kendine güvenemeyen insanlar, özellikle de pazarlamacılar mutlaka okusun, insanları kırmadan nasıl ikna edebiliriz konusunu örnekler ile çok güzel bir şekilde anlatılmış. Bu kitabı okuduktan sonra kendi kendime şunu demiştim; pazarlamacıların sattıkları ürünleri nasıl daha hızlı ve daha pahalı sattıklarını şimdi daha iyi anladım demiştim. Kitapla ilgili yorumumu okumak isterseniz  Robert B. Cialdini  İknanın Psikolojisi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Tess Gerritsen – Günahkar

Tess Gerritsen‘in  okuduğum ilk kitabı Günahkar kitabıydı, olay öyle akıcı ve güzel anlatılmış ki kitabı çok sevmiştim hatta bunun üzerine Tess Gerritsen’in diğer kitaplarını da aldım. Fakat bir türlü okuma fırsatım olmadı ama elimdeki kitaplar bittiğinde Tess Gerritsen‘in kitaplarından mutlaka okuyacağım. Bu kitapla ilgili yorumumu okumak isterseniz Tess Gerritsen Günahkar bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Albert Camus – Yabancı

Sanırım kitap okumayı sevenlerin bir çoğu bu kitabı okumuştur. Kitap iki bölümden oluşuyor ve asıl konu ikinci bölümde anlatılıyor. Kitabı okurken yazar, sanki sizinle sohbet ediyormuş gibi, kitap çok güzel ve çok akıcı, ince bir kitap, ben iki okumada bitirmiştim. Kitapla ilgili yorumumu görmek isterseniz  Albert Camus  Yabancı bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Amber i.Johnson – Yağmurla Gelen Mutluluk

Eğer mutlu sonla biten aşk hikayelerini  seviyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun. Asperger sendromu olan bir çocuk ve bir kız arasında yaşanan çok güzel bir aşk hikayesini anlatıyor.  Bu kitabı okumadan önce kitapla ilgili yorumlara bakmıştım ve yorum yapanların bir çoğu kitabın çok güzel olduğu yönünde yorumlar yapmıştı. Sonra bende kitabı okumuştum ve çok beğenmiştim. Kitapla ilgili yorumumu okumak isterseniz  Amber i.Johnson Yağmurla Gelen Mutluluk bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Feyza Hepçilingirler – Off Dilim!

Türkçenin güzelliklerini böylesine güzel anlatan bir kitap okumamıştım daha önce, bu kitap aslında çocuk kitabı olarak geçiyormuş. Aslında sadece çocuklar değil her yaştan insanlar özellikle de Türkçeyi katleden Türkçede olmayan harfleri kullanan insanların mutlaka ama mutlaka okuması gerek diye düşünüyorum. Hatta bu tür kitaplar okullarda öğrencilere dağıtılmalı ve her öğrenci mutlaka okumalı diye düşünüyorum.  Kitapla ilgili yorumumu okumak isterseniz  Feyza Hepçilingirler – Off Dilim bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Yazı çok uzun olmasın diye hepsini yazmıyorum. Şimdilik bu kadar ilerleyen zamanlarda listeyi güncelleyebilirim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.