Sizce insan her zaman mutlu olabilir mi?  eskiden kişisel gelişim kitaplarını okumayı seviyordum bugüne kadar kaç tane kişisel gelişim kitabı okuduysam hepsinde mutlu ol, hiç bir şeyi kafana takma gibi mesajlar veriyordu. Düşünüyorum da insan her zaman nasıl mutlu olabilir.

Bazı psikologlara göre insanlar devamlı mutlu olmalı, ancak mutlu olan insanlar işlerinde daha başarılı olurmuş, fakat, bence insanın her duyguyu yaşaması gerekiyor düşünsenize hayatınızda sizi derinden etkileyen üzücü bir durum olduğunda nasıl mutlu olabilirsiniz ki, oysa bazı kişisel gelişim kitaplarına göre insan her şekilde ne olursa olsun mutlaka mutlu olmalıdır yazıyor. Okuduğum ve okuduğuma pişman olduğum bir kitaptan bahsetmek istiyorum kitabın adı  John C. Parkin S*ktir Et  bu kitap çok satanlar listesindeydi bende ona güvenerek almıştım. Fakat okuduktan sonra aldığıma da pişman olmuştum. Çünkü kitap adında da anlaşılacağı gibi hayatında her ne olursa olsun her şeye boş ver, seni kimsenin üzmesine veya hiç bir şeyin üzmesine izin verme mesajı veriyordu.
Oysa insan yeri geldiğinde ağlamasını da, üzülmesini de veya acı çekmesini de bilmelidir bana göre, hatta her zaman mutluysak veya üzülmemiz gerektiği zamanlarda üzülemiyorsak işte burada bir sorun vardır. İnsan her zaman mutlu olamaz, ben her zaman mutluyum diyen yalan söylüyordur. İsterse çok zengin veya çok fakir olun insanın mutlu olması zenginlik veya fakirlikle ilgili bir durum değildir bence, düşünsenize çok zenginsiniz ama istediğiniz yemeği yiyemiyorsunuz veya hastasınız  istediğiniz yerleri gezemiyorsunuz peki böyle bir durumda o para insanı ne kadar mutlu edebilir ki

Mutluluk Herkes İçin Önemlidir.

Fakat her zaman da mutlu olacağız diye bir şey yok, insan her duyguyu yaşamasını bilmeli bence hep mutlu olduğunuzu düşünsenize nasıl olurdu veya her zaman üzüntülü olduğunuzu bu çok farklı bir şey, sizi mutlu edecek çok istediğiniz bir şeye sahip olduktan sonra belli bir süre geçtikten sonra artık o çok istediğimiz şeyden soğumaya başlıyoruz veya daha fazlasını istiyoruz. Bence insan küçük şeyler ile de mutlu olmasını bilmeli.

Yazıda Vermek İstediğim Mesaj

Bu benim tamamen kendi kişisel düşüncem belki de yanlış düşünüyorum ama şunu çok iyi biliyorum ki kim olursa olsun, insan her zaman mutlu olamaz, insan her duyguyu yaşamlı bence, mutlu olmamız gerektiğinde mutluluğu yaşamalıyız üzülmemiz gerektiği zamanlarda üzülmesini de bilmeliyiz, kişisel gelişim kitaplarının dediği gibi hiç bir şeyi düşünmeden, sırf kendimiz için yaşayamayız.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.