Blog İpuçları

Wordpress’te Yorum Yapan Kişiye Teşekkür Maili Gönderen Eklenti; Thank Me Later

Eğer wordpress kullanıyorsanız yazdığınız bir yazıya yorum kişinin tekrar gelmesi için daha doğrusu yorum yapanın kişinin yorumuna cevap verildiğinde o yorumu yapan kişiye bilgi gitmesi için yorum formunun altında altında ”Yoruma bir cevap gelirse bana e-posta ile bildirilsin” veya ”Benden sonra yapılan tüm yorumlar e-posta ile bildirilsin” gibi seçenekler var. Bu seçenek ise Jetpack eklentisi ile oluyor fakat jetpack eklentisi siteyi çok fazla kasıyor bu yüzden de bir çok kişi jetpack eklentisini kullanmıyor, bende kendi bloğuma kurmuştum fakat admin panelini çok yavaşlattığı için tekrar geri kaldırmıştım. Tabi jetpack dışında bazı bu tür eklentilerde var biraz araştırmak gerekiyor aslında.

Bu yazımda sizlere bir eklenti hakkında bilgi vermek ve eklentiyi nasıl çalıştıracağınızı anlatmak istiyorum umarım faydalı olur. Bilenler mutlaka vardır ama belki böyle bir eklentiden haberi olmayanlar vardır düşüncesiyle anlatmak istiyorum. Anlatacağım eklentinin adı Thank Me Later ( sonra teşekkür et ) eklentinin amacı, sitenizdeki herhangi bir içeriğe yorum yapan kişiye, sizin belirlediğiniz süre sonrasında yorum yapan kişiye teşekkür maili gönderiyor. Bu eklentiyi kurup kurmamak için çok düşündüm. Acaba yorum yapan kişiye teşekkür maili gittiğinde o kişiyi rahatsız etmiş olur muyum diye çok düşündüm ama rahatsız olmayacağını düşündüm çünkü eklentide şöyle bir özellik var. Yorum yapan kişiye hem teşekkür maili gidiyor hemde hangi yazıya yorum yaptıysa o yazının linki bulunuyor. Yani yorum yapan kişi hangi yazıya yorum yaptığını unutsa bile bu eklenti sayesinde yorum yaptığa yazıya tek tıkla ulaşabilecek ayrıca diyelim ki okuyucu o yazıya abone olduğunda istediği zamanda o yazıdaki aboneliğinden çıkabilecek çünkü kendisine yani yorum yapan kişiye giden teşekkür mailinde abonelikten çık linki de var.

İlginizi Çekebilir : Blog Sitenizin Başarılı Hale Gelmesini Sağlayacak İpuçları

Eklentinin amacı kısaca bu şekilde, yorum yapan kişiye teşekkür maili gönderiyorsunuz. Eklentinin güzel bir yanı da siz ayarları bir defa yapıyorsunuz başka bir şeye karışmıyorsunuz. Yorum yapan kişiye teşekkür maili gittiğinde hangi isimle yorum yaptıysa o isimle mail gidiyor.

Thank Me Later Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Daha iyi anlaşılsın diye görseller ile detaylı olarak anlatmak istiyorum. Eğer anladığınız yer olursa yorum bölümünde sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. İlk yapmanız gereken Thank Me Later eklentisini kurmak.

işlem sırası

1.  Eklentiler / Yeni Ekle bölümüne gelip eklenti adını Thank Me Later yazıp eklentiyi aratmak olacak.

2. Thank Me Later  eklentisini gördükten sonra Etkinleştir butona tıklayıp eklentiyi etkinleştirin.

 

 

Yukarıdaki resimdeki işlemleri yaptıktan sonra, yine sol taraftaki bölümden Thank Me Later eklentisine tıklayın ve eklentinin içine girin. Aşağıdaki resimde gösterdiklerimi yaparak eklentinin çalışabilmesi için gerekli işlemi yapın.

 

Yukarıdaki resimde buraya tıklayın yazan yerin üzerindeki Enable Email Open Tracking butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Yani eklenti, kurulumu yaptığınız için teşekkür ediyor ve keyfini çıkarmanızı söylüyor.

 

 

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra aşağıdaki videoyu da izlemenizi tavsiye ederim. video da gösterdiğim ayarları yapmasanız dahi artık eklenti çalışacaktır. Eğer eklenti çalışmıyorsa yani yorum yapan kişiye teşekkür maili gitmiyorsa e-mail adresiniz çalışmıyor olabilir. Böyle bir durumda hotsing firmanız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Konuyla İlgili aklınıza takılan bir şey olursa yorum bölümünde sorabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu