Kişisel

Bugün Benim Doğum Günüm #4

 Doğum Günüm İçin Özel Bir Yazı

 Bundan 31 yıl önce ( 7 Ocak 1987 ) tarihinde soğuk bir kış mevsimde dünyaya gelmişim. Bu yazımda, ilerleyen zamanlar için bir anı olması için doğum günümle ilgili bir yazı yazmak istedim.  Hani derler ya zaman su gibi akıp geçiyor diye gerçekten de aynen öyle, zaman denilen kavram hayatımızdan o kadar hızlı geçiyor ki bazen günleri bile şaşırabiliyorsunuz.  İnsanın mutlu olduğu anlar, üzüntülü olduğu anlarda oluyor. İnsanın yaşı ne kadar artarsa sorumlulukları da o derece artıyor. Bazen keşke hiç büyümeseydim hep çocuk kalsam diyorsunuz ama maalesef böyle bir şeyin imkanı yok.

  Her yıl geriye dönüp baktığımda hayatımda bazen yanlışların olduğunu da fark ettim. Bugüne kadar kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım. Eğer karşımdaki insanın kalbini kırdıysam da mutlaka gönlünü geri almaya çalıştım. Yaşadığım bir olumsuz durum karşısında empati kurmaya çalıştım. Kimseye karşı ön yargılı olmadım. Hiç bir konuda genelleme yapmadım. En sevmediğim şeylerden biridir genelleme yapmak. Bu yaşıma kadar yapmadığım için pişman olduğum bir çok şey oldu. Örneğin kitap düzenli olarak kitap okumaya son 2 yıldır başladım diyebilirim. Bazen neden daha önce düzenli olarak kitap okumamışım diyorum kendi kendime. Okuduğum kitapların yorumlarını da yine burada bloğumda kitap yorumları kategorisinde paylaşıyorum. Okuduğum kitaplar hakkındaki olumlu ve olumsuz düşüncelerimi paylaşıyorum.

 

İnsanları Olduğu Gibi Kabul Etmeye Çalıştım.

  Bugüne kadar hayatımdaki insanları değiştirmeye çalışmadım. İnsanları olduğu gibi kabul etmeyi denedim ve bunu da başardığımı düşünüyorum. Kimsenin kusurunu yüzüne vurmadım.  30 yaşımı geride bırakırken, kendimi hiç olmadığım kadar güçlü, hiç olmadığım kadar sağlıklı ve hiç olmadığım kadar sevgi/saygı dolu hissediyorum. ( Düzenli olarak kitap okuma konusunu saymazsak ) Dönmek istediğim hiçbir anım yok. En iyi, en mutlu, en huzurlu, en sağlıklı olduğum an şu an. İçimde öyle bir ben var ki, tükendiği mi sandığım her anda bana ‘haydi, yeniden başlıyorsun’ diyor. Kolumdan tutuyor, kaldırıyor. Dilerim içimdeki o ben hep benimle olur. Hayatımda o kadar iyi, gönlü güzel insan var ki  iyi ki doğmuşum ve iyi ki böylesine zengin bir hayatım var !

Dünyaya gelmeme vesile olan anneme ve babama minnet borçluyum.  Anneme ve babama beni bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Dilerim yeni yaşım bana hayalini bile kuramayacağım kadar güzellikler getirir. Yaşamak çok güzel, yaşamayı çok seviyorum. Doğum günümü kutlayan, kutlamayan herkese teşekkür ederim.

İlgili Makaleler

49 Yorum

 1. Merhaba Gökhan
  Yeni yaşın kutlu olsun. Nice yıllara. Gerçekten zaman çabuk geçiyor. Heleki günümüzde herşey çok hızlı yaşanıp tüketilir oldu.
  Bu arada izin almadım ama blogun hakkında kısa bi tanıtım yaptım blogumda umarım herşey istediğin gibi olur.

  1. Merhaba
   Çok teşekkür ederim, ayrıca yazı içinde teşekkür ederim. Birazdan okuyacağım.

 2. Senin gibi bir insanı tanıdığım için çok mutluyum. Bu kadar hayallerinin peşinde koşan, sevdikleri için herşeyi yapabilecek yürekte bir insanı tanımak; gurur verici. Her konuda yardım ettin, kardeşin olarak gördün hiç sakınmadım. Her şey için teşekkür ederim. İyi ki doğdun.

  1. Rica ederim kardeşim.
   Böyle düşündüğün için ben teşekkür ederim kardeşim.
   İyi ki varsın ve iyi ki tanımışım seni.

 3. Dogum gununuz kutlu olsun…Ailenizle,sevdiklerinizle birlikte yasayacaginiz nice nice guzel seneleriniz olsun😊

 4. Nice yıllara Gökhan’cığım ben twitter’da gördüm Allah Allah niye blogda görmedim dedim baktım öteki bloğun enson yazın 3 ay önceki tarihli..meğer bu bloğun bende ekli değilmiş:( hemen takibe aldım ….doğum günün kutlu olsun:)

  1. Teşekkür ederim abla :)
   Bloğum yine aynı fakat wordpress’e geçtiğim için https özelliğini de kullanmaya başladım abla o yüzden senin panelinde eski url yani ( https://www.bloggokhantekin.com ) olan url ekli olduğu için görünmemiştir. Yeni haliyle eklediysen bundan sonraki yazılarım blog panelinde takip ettiklerim bölümünde görünür.

 5. Doğum günün kutlu olsun yeni yaşın sağlık mutluluk getirsin benim de 13 gün sonra :))

  1. Çok teşekkür ederim. O zaman sizinde doğum gününüzü kutlarım şimdiden mutlu yıllar :)

 6. Nice saglikli sihhatli, huzurlu ve bereketli yaşlara diyorum. Umarım yeni yaşınızla birlikte yaşamınız daha da renklenir 😄

 7. yeni yaşında yeni heyecanların peşinden koş. yapamadıklarını yap :)
  mutlu yıllar

 8. Doğum gününüz kutlu olsun, sevdiklerinizle geçireceğiniz uzun bir ömür diliyorum :)

 9. Şimdideki mutlu ‘Ben’lerin, tüm zamanlarda daha mutlu ‘Sen’lere dönüşsün, çoğalarak Gökhancım.İyi ki doğdun ablacım ;))

 10. Doğum gününüz kutlu olsun, Gökhan Bey :) Daha nice bizlerle tecrübelerinizi paylaşacağınız yıllar dilerim :)

 11. Doğum gününüz kutlu olsun Gökhan bey. Size sağlıklı, mutlu, huzurlu nice yaşlar diliyorum. Yazıda okuduğum en güzel şey an’da yaşamanız heralde. Umarım bunu tüm ömrünüz boyunca başarırsınız. An’da yaşanılan güzelliklerin çok daha güzel anı olarak hatırlanması dileğiyle :)

 12. Ben geç kaldım sanırım ama olsun :) geçmiş doğum günün kutlu olsun Gökhan abi. Nice mutlu, güzel yıllara…

 13. Geç de olsa yazmak istiyorum işten güçten anca boşluk bulabildim. :) Doğum gününüzü kutlarım ve bu tempoda ve hiç bozmadan hayatınıza devam etmenizi dilerim.

 14. Doğum günün kutlu olsun abi.

  Blogger bırakmama rağmen hala okuma devam ettiğim bloglardan birisin.

  Ilk önce sağlıklı sonra bol bol başarılı bir yıl geçirmenizi temmeni ederim. .)

 15. Gökhan kardeşim kusuruma bakma,bu güzel yazını daha yeni gördüm.Her yeni gün yeni bir başlangıç hepimize.Hayat yaşadıklarımızdan aldığımız derslerden ibaret.Pişman olmayıp iyi ki yaşamışım diyeceğin,hayallerinin gerçekleşeceği ve gönlünce daha nice nice güzel seneler,günler seninle olsun…

  1. Estağfirullah abla :)
   Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. :)
   Hep birlikte inşallah.

 16. Doğum gününüz kutlu olsun Gökhan bey. Yeni yaşınızda sağlık ve mutluluklar diliyorum. Ayrıca çok güzel bir yeni yıl yazısı yazmışsınız çok beğendim yazınızı, elinize sağlık teşekkür ederim.

 17. Umarım yeni yaşınız size sağlık, mutluluk, sevgi ve güzel günler getirir ^^ Bunu yazmakta 3 gün geç kaldığım için de kusuruma bakmayın lütfen :)
  Her gününüz güzel, her gününüz bir öncekinden daha da güzel olsun.. Sağlıcakla kalın ^^

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu