Doğum Günüm İçin Özel Bir Yazı

 Bundan 31 yıl önce ( 7 Ocak 1987 ) tarihinde soğuk bir kış mevsimde dünyaya gelmişim. Bu yazımda, ilerleyen zamanlar için bir anı olması için doğum günümle ilgili bir yazı yazmak istedim.  Hani derler ya zaman su gibi akıp geçiyor diye gerçekten de aynen öyle, zaman denilen kavram hayatımızdan o kadar hızlı geçiyor ki bazen günleri bile şaşırabiliyorsunuz.  İnsanın mutlu olduğu anlar, üzüntülü olduğu anlarda oluyor. İnsanın yaşı ne kadar artarsa sorumlulukları da o derece artıyor. Bazen keşke hiç büyümeseydim hep çocuk kalsam diyorsunuz ama maalesef böyle bir şeyin imkanı yok.

  Her yıl geriye dönüp baktığımda hayatımda bazen yanlışların olduğunu da fark ettim. Bugüne kadar kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım. Eğer karşımdaki insanın kalbini kırdıysam da mutlaka gönlünü geri almaya çalıştım. Yaşadığım bir olumsuz durum karşısında empati kurmaya çalıştım. Kimseye karşı ön yargılı olmadım. Hiç bir konuda genelleme yapmadım. En sevmediğim şeylerden biridir genelleme yapmak. Bu yaşıma kadar yapmadığım için pişman olduğum bir çok şey oldu. Örneğin kitap düzenli olarak kitap okumaya son 2 yıldır başladım diyebilirim. Bazen neden daha önce düzenli olarak kitap okumamışım diyorum kendi kendime. Okuduğum kitapların yorumlarını da yine burada bloğumda kitap yorumları kategorisinde paylaşıyorum. Okuduğum kitaplar hakkındaki olumlu ve olumsuz düşüncelerimi paylaşıyorum.

 

İnsanları Olduğu Gibi Kabul Etmeye Çalıştım.

  Bugüne kadar hayatımdaki insanları değiştirmeye çalışmadım. İnsanları olduğu gibi kabul etmeyi denedim ve bunu da başardığımı düşünüyorum. Kimsenin kusurunu yüzüne vurmadım.  30 yaşımı geride bırakırken, kendimi hiç olmadığım kadar güçlü, hiç olmadığım kadar sağlıklı ve hiç olmadığım kadar sevgi/saygı dolu hissediyorum. ( Düzenli olarak kitap okuma konusunu saymazsak ) Dönmek istediğim hiçbir anım yok. En iyi, en mutlu, en huzurlu, en sağlıklı olduğum an şu an. İçimde öyle bir ben var ki, tükendiği mi sandığım her anda bana ‘haydi, yeniden başlıyorsun’ diyor. Kolumdan tutuyor, kaldırıyor. Dilerim içimdeki o ben hep benimle olur. Hayatımda o kadar iyi, gönlü güzel insan var ki  iyi ki doğmuşum ve iyi ki böylesine zengin bir hayatım var !

Dünyaya gelmeme vesile olan anneme ve babama minnet borçluyum.  Anneme ve babama beni bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Dilerim yeni yaşım bana hayalini bile kuramayacağım kadar güzellikler getirir. Yaşamak çok güzel, yaşamayı çok seviyorum. Doğum günümü kutlayan, kutlamayan herkese teşekkür ederim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.