Bugün kadınlarımızın gününü, kadınlarımız, annelerimiz ,bacılarımızın günü ne kadar çok isterdim ülkemizde kadına gereken değerin verildiğini yazmak ama üzülerek söylemek zorundayım ki ülkemizde kadına gereken değer verilmiyor.  Modern çağları yaşadığımız şu günlerde neredeyse her gün bir veya bir kaç tane kadınlar yapılan haksızlıklar ve şiddetleri, tecavüz olaylarını görüyoruz öyle günler yaşıyoruz ki daha bir kaç gün önce  öğrencisine dahi tecavüz edebilen kişiliksiz kanı bozuk insanlar var aramızda, fakat bizler o kadar çabuk unutan bir milletiz ki daha bir kaç gün önceki Cansel‘e yapılan tecavüzü veya daha önce Özgecan Aslan‘a yapılan veya daha başka tecavüz ve şiddet olaylarını bir anda unutuveriyoruz.
Kadınlarımızın Gününü Kutlar,Kadınlarımızın Değerinin Daha İyi Bilindiği Bir Toplum Diliyorum

 Kadın Yoksa Ekonomide Yok

Evet yanlış okumadınız bir toplumun ekonomisinin gelişmesi için kadınların gücüne ihtiyaç vardır. Şöyle ki, gelişmiş toplumlara baktığımızda kadının değerinin ne kadar bilindiğini, kadına verilen değerin ne kadar çok olduğunu görebiliriz. Çalışma hayatında kadın yoksa eğer ekonomide yoktur. Kadın çalıştığında ülke ekonomisi büyür, kalkınma ve refah düzeyi artar. Çalışan kadın kazandığı parayı çocuklarının eğitimine ve yatırır ve ailenin geliri artar. Sosyal statü yükselir, tasarruf eden aile zenginleşir. Aile içi sorunlar azalır. Bir ailede sorunlar olmayınca da toplumda boşanmalarda azalır. maddi ve manevi refah sağlanır ve toplum gelişir.Bu nedenlerden dolayı kadınlarımıza verilen değer artmalı diye düşünüyorum ve bu sadece sözle değil kadın haklarını savunan kanunların yapılmasıyla mümkündür.  Kadınlar çınar ağacı misali. Gölgesi yetiyor insan olabilene. Bazen ev hanımı, bazen iş kadını, bazen bir kahraman olabiliyorlar. Yürekleri kocaman. Ve o yüreğe evreni sığdırabiliyorlar.

Kendi düşüncemi söylüyorum

Bir kadına tecavüz mü edildi, direk idam edilecek, bir kadına şiddet mi uygulandı hapis cezası verilecek hem de öyle bir kaç ay değil, yıllarca hapis yatacak ki diğer insanlara da örnek olsun, diğer insanlarda kadınlara şiddet uygulamaya korksun, tecavüz edene idam cezası vereceksin ki toplumda diğer insanlar, tecavüz olayına yeltenen insan idam cezası aklına gelsin ve vazgeçsin, korkarak ve üzülerek söylüyorum ki bu tür cezalar olmadıktan sonra daha, çok kadına şiddet haberleri, tecavüz haberleri görürüz.

Kadınların bu ülkede özgürce gezebileceği, sen kadınsın susmak zorundasın lafını duymayacağı, tecavüze uğrayan gencecik kızlarımızın vahşice katledilmediği, kadın/erkek eşit lafının sözde değil icraatta olacağı, canım oda gecenin bir yarısı dışarı çıkmasaymış hak etmiş lafının geçmeyeceği, kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu herkesin idrak edeceği bir dünya istiyorum..

Kadınlarımızın gününü kutluyor, değerlerinin daha iyi bilindiği bir toplum diliyorum.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.