Eğer blog okumayı seviyorsanız ve takip ettiğiniz blogların paylaşımlarını anlık olarak görmek istiyorsanız bunun için çeşitli uygulamalar var. Bu uygulamalardan bazıları çok karmşık ve kullanışsız iken  bazıları ise çok kaliteli  bu yazımda istediğiniz herhangi bir bloğu veya internet sitesini takip edebileceğiniz bir uygulama hakkında bilgilendirme yazısı paylaşmak istiyorum.

Eminim ki bu uygulamayı bir çok kişi biliyor ve kullanıyordur. Fakat belki bilmeyenler vardır düşüncesiyle paylaşmak istedim. Bahsettiğim uygulamanın adı Feedly 

Feedly Nedir?

Uygulama sayesinde her gün onlarca siteyi takip gezmek yerine takip ettiğiniz siteleri tüm web site veya blogların içerik özetlerini görebilirsiniz. Feedly Rss kaynaklarından faydalanarak istediğiniz tüm web servislerini bir yerden takip etmenize yarayan bir uygulamadır.

Feedly size, takip ettiğiniz sitelerin sadece bir kısmını gösterir yani özetini gösterir eğer o yazının tamamını okumak istiyorsanız yazı başlığına tıklayarak yazının paylaşıldığı siteye girebilirsiniz.

Feedly Nasıl Kullanılır?

Bu uygulama istediğiniz yerden kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Yani ister masaüstü tarayıcıda kullanırsınız, isterseniz akıllı telefonlarınız da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ben bilgisayarımda  ve android telefonumdan kullanıyorum chrome tarayıcıda da eklentisi kurulu eğer siz isterseniz mozilla firefox tarayıcınızda kullanabilirsiniz tamamen size kalmış.

İlginizi Çekebilir : Blog Yazmaya Başlamadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 4 Soru

Uygulamayı kurduğunuzda ister Google, isterseniz Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz ayrıca farklı bir mail adresinizle de  kayıt olabilirsiniz  ve uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sol tarafta bulunan  Add Content seçeneği ile arama yapabilirsiniz.  İstediğimiz bir siteyi veya Feedly hesabımıza eklemek için yani takip etmek istediğimiz siteleri eklemek için yine yan tarafta bulunan Add Content seçeneğine tıklayarak takip etmek istediğimiz sitenin RSS linkini arama bölümüne yazıp arama yapmamız gerekiyor. Örneğin benim blogumun Rss linki aşağıda, tabi her sitenin Rss linki farklıdır.

Bunun yanı sıra uygulama size dünyada popüler web siteleri keşfedebilmeniz için size ayrı bir alan sunuyor. Uygulamanın sitesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın ücretli sürümünü de var. Tabi ücretli sürümde daha çok özellikler sizleri bekliyor. Eğer blog okumayı seviyorsanız bu uygulamanın tam size göre olduğunu göreceksiniz.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.