Blog İpuçları

Blogger Sitelerde İnstagram Resimlerini Gösteren Eklenti

Blogger altyapısı ile oluşturulan blog sitelerinde instagram resimlerinizi göstermek için bir çok eklenti var. Fakat bu eklentilerin bir çoğu bir kaç ay sonra ya ücretli sürüme geçmenizi istiyor yada eklenti kodlarında bozulmalar meydana geliyor. Bu yazımda blogger sitenizde instagram resimlerinizi gösterebileceğiniz basit ama kullanışlı bir eklenti kodlarını paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki kodları sitenize uyguladığınız zaman profilinizde paylaştığınız fotoğraflar aşağıdaki resimdeki gibi görünecek.

instagram
İnsttagram eklentisi

İnstagram Eklentisini Kullanmanız İçin Yapmanız Gerekenler

  • Blogger paneline giriş yapın.
  • Yerleşim bölümünden yeni gadget ekle seçeneğine tıklayın.
  • HTML/JavaScript seçeneği ile aşağıdaki kodları ekleyin
  • Aşağıdaki kodlar içinde bloggokhantekin yazan yeri kendi kullanıcı adınız ile değiştirin.

İlginizi Çekebilir : Blog Sitenizin Başarılı Hale Gelmesini Sağlayacak İpuçları

<div class='widget-content'>
<div class="widget HTML" data-version="1" id="HTML5">
<div class="widget-content">
<link href="https://elfsight.com/wp-content/themes/elfsight/instalink/instalink/instalink-2.0.7.min.css" rel="stylesheet" />

<script src="https://elfsight.com/wp-content/themes/elfsight/instalink/instalink/vendor/jquery.min.js"></script>

 <br />
<div data-il-ban="" data-il-bg-color="#00bfff" data-il-cache-media-time="" data-il-content-bg-color="#ffffff" data-il-font-color="#FFFFFF" data-il-hashtag="" data-il-height="350px" data-il-image-size="medium" data-il-lang="tr" data-il-scroll="false" data-il-show-heading="true" data-il-username="bloggokhantekin" data-il-width="100%" data-il="">
</div>
</div>
</div>
</div>
<div class='clear'></div>

Bilgi : Yukarıdaki kod içinde bloggokhantekin yazan yeri kendi kullanıcı adınız ile değiştirmeyi unutmayın. Eklentiyi rengini istediğiniz gibi de değiştirebilirsiniz. Ben mavi sevdiğim için mavi renk kodunu kullandım. Siz isteğinize göre renk kodunu değiştirebilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gereken kod içindeki ( 00bfff ) renk kodunu istediğiniz bir renk kodu ile değiştirmektir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Güzel bir içerik olmuş. Blogumda uygun yer kalmadı. Yazınızdan sonra Instagram’ı biraz daha aktif kullanmaya ve blogda bu bileşene yer açmaya karar verdim. Teşekkürler.

  2. Ben simdiki temamda olandan memnunum ama dahsa önce kullandiklarim takiliyordu hep güncellemek gerekiyordu.

  3. Temanın içinde kömülü halde olduğu zaman daha sağlıklı oluyor. Böyle sonradan eklenen eklentiler site açılış hızını etkiliyor biraz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu